Bieganie po mieście – co warto wiedzieć?

Bieganie w mieście ma niewątpliwie bardzo dużo zalet. Oczywiście taka forma biegania nie jest idealna, ale tak naprawdę o wszystkim można tak napisać. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli mamy już jakieś doświadczenie w bieganiu, nie jesteśmy początkującymi biegaczami, którzy dopiero niedawno „dowiedzieli się”, jakie to bieganie jest świetne, to bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy „iść” na miasto.

Miasto dla wytrwałych

Można śmiało powiedzieć, że bieganie po mieście nie jest dla osób wstydliwych. Po prostu w mieście będziemy stykali się z bardzo dużą ilością osób – wszelkiego rodzaju spacerowiczów, pracowników, turystów, etc. Powinniśmy również uważać na innych, bo jednak łatwo w trakcie biegania o to, aby chociażby niechcący kogoś uderzyć, wpaść na kogoś, etc. Uważajmy również na podłoże po którym biegamy – to chyba oczywiste, iż chodniki nie są zawsze równe, generalnie jakość ich wykonania jest bardzo daleka od ideału.

spotkanie ze znajomymi i załatwienie dodatkowych spraw

Nie można nie wspomnieć jednakże o tym, że bieganie po mieście ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim jest bardzo interesujące – biegamy po interesującej części swojego miasta, w której zapewne sporo się dzieje. Po bieganiu możemy zalecieć do apteki, sklepu, załatwić jakąś sprawę, etc. Możemy również wpaść czasami na znajomych, generalnie bieganie po mieście jest wspaniałe dla takich osób, które są kontaktowe i nie obawiają się innych ludzi.

Bez problemu będziemy biegać po zmroku

Bieganie po mieście ma również taką zaletę, że wszystko jest ładnie oświetlone, więc nie ma najmniejszego problemu z bieganiem po zmroku. To bardzo ważne, bo jednak bieganie po jakichś lasach czy dróżkach po zmroku jest bardzo ryzykowne – nie jest trudno o kontuzję, jakieś zwichnięcie, przewrócenie się, etc. Nie musimy również jakoś przesadnie martwić się o swoje bezpieczeństwo – chodzi zarówno o ochronę przed kontuzjami, jakimiś upadkami, jak i po prostu o bezpieczeństwo związane z przestępczością. W mieście jest generalnie bezpiecznie – zależy oczywiście od miasta i okolicy, ale jakby nie patrzeć nie musimy obawiać się zasadniczo o to co z nami będzie. Jedno jest pewne – każdy z nas powinien spróbować biegania po mieście, zobaczyć z czym to się je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *